Etykietowanie karmy dla zwierząt


Przedstawiona maszyna to system etykietujący zainstalowany u europejskiego lidera w produkcji karmy dla zwierząt. System został umieszczony na linii produkcyjnej/pakującej gdzie produkty przemieszczają się do góry nogami po transporterze. System etykietujący separuje produkty i dostarcza do aplikacji z wydajnością na poziomie 500 sztuk na minutę. Aby uniknąć przestojów linia produkcyjna została wyposażona w dwie głowice etykietujące.

Urządzenie oparte jest na dwóch transporterach (BT52) wyposażonych w boczne pasy do separacji produktów oraz zapewnienie stabilności podczas fazy etykietowania. Głowica etykietująca zamontowana w systemie to model ALritma X, która pozwala na przemieszczenie się produktów z prędkością przekraczającą 50m/min.

Więcej »

Etykietowanie palet


Przedstawiona maszyna to system drukująco – etykietujący do palet dla klienta z przemysłu tworzyw sztucznych oraz włókien syntetycznych. Maszyna została zainstalowana przy istniejącej linii paletyzującej, gdzie każda paleta zatrzymuje się przed etykieciarką. W tym momencie maszyna drukuję etykietę, zapisuję tag RFID znajdujący się w etykiecie a następnie umieszczana jest na padzie podciśnieniowym. Mechanizm obrotowy aplikuję etykiety na dwóch stronach palety, kontrolując przy tym czy operacja została pomyśle zakończona, sczytując kod kreskowy umieszczony na etykiecie.

Dostarczony system to ALcode P z ramieniem aplikujacym AC12.Maszyna została wzbogacona o kilka opcjonalnych urządzeń dla ochrony przed kurzem. Zawiera szafkę podciśnieniową LC15 wraz z pneumatycznym otwieraniem drzwi LC17. Tag RFID zapisywany jest przez drukarkę SATO. Obecność etykiety kontrolowana jest przez skaner CS09. W przypadku gdy operacja nie powiedzie się, maszyna automatycznie powtórzy cykl etykietowania.

Więcej »

Etykietowanie blistrów


Przedstawiona maszyna to automatyczny system do aplikacji etykiet na blistrach zawierających produkty medyczne (dentystyczne narzędzia do pielęgnacji). Urządzenie jest obsługiwane przez operatora, który ręcznie umieszcza każdy produkt na transporterze.

Podczas transportu, w pierwszej części każdy produkt etykietowany jest etykietą danych z nadrukiem. W drugiej części etykietowana jest kolejna etykieta, która umieszczana jest na etykiecie pierwszej. Druga etykieta zaprojektowana została w celu wykrycia sterylności produktu.

System wyposażony jest w specjalny przenośnik taśmowy z dwoma równoległymi pasami dopasowanymi do prowadzenia blistrów z występem o różnych wymiarach. Głowica ALcode z aplikatorem AC02 umieszczonym poprzecznie, drukuje i aplikuje pierwszą etykietę z danymi.

Okrągłe etykiety aplikowane są za pomocą głowicy etykietującej ALstep zamontowanej pionowo, aby zachować wymiary maszyny możliwie jak najmniejsze.

Więcej »

Etykietowanie piwa


Przedstawiona maszyna to automatyczny system do aplikacji etykiet z dodatkowymi informacjami eksportowymi na uprzednio zaetykietowane butelki z piwem. Etykieciarki zostały wyprodukowane dla dobrze znanego browaru europejskiego. Urządzenia zostały zainstalowane na istniejącej linii pakującej, gdzie produkty podawane są ze stołów obrotowych.

System etykietujący zarządza przepływem produktów do stacji etykietowania i dokonuje orientacji każdej butelki w celu aplikacji etykiety obok wcześniej zaetykietowanych. Wydajność opisywanego systemu wynosi 50 butelek na minutę.

Zestaw oparty jest na ALline C wraz z MD15 podwójnymi pasami do separacji poduktów oraz MR16 – systemie 3-rolowym do aplikacji etykiet. Skaner do pracy z dużą prędkość, który odczytuje kody kreskowe, określa miejsce, w którym etykiety mają być umieszczone pomiędzy istniejącymi przednimi i tylnymi etykietami.
Solidnie wykonana mechanika i zoptymalizowane sterowanie systemu pozwala maszynie osiągnąć wysoką wydajność bez utraty dokładności znakowania

Więcej »

Etykietowanie kartoników


Przedstawiona maszyna przeznaczona jest do aplikacji etykiet na płaskie kartoniki, wyprodukowane przez drukarnie. Głowica etykietująca została zainstalowana na istniejącym transporterze, specjalnie zaprojektowanym do przemieszczania kartoników podawanych przez podajnik. Transporter posiada pas podciśnieniowy dzięki któremu kartoniki dostarczane są do stacji etykietowania.

Wymagania projektu dotyczyły zastosowania głowicy etykietującej pracującej z prędkością 70 m/min., automatycznie zsynchronizowaną z prędkością taśmy podającej umożliwiając dzięki temu etykietowanie z wydajnością do 200 etykiet na minutę.

System wykorzystuję standardową głowicę etykietującą ALritma X. Enkoder CS01 sczytuje prędkość pasa transportowego i przesyła informacje do sterownika etykieciarki, która automatycznie dostosowuje prędkość podawania etykiet do prędkości przemieszczania się produktu.

Więcej »

Etykietowanie tacek ze słoikami


Przedstawiona maszyna przeznaczona jest do zadruku i aplikacji etykiet na tackach w przemyśle spożywczym. Maszyna została zainstalowana nad istniejącym transporterem płytkowym, na wyjściu z kartoniarki, gdzie tacki zawierające szklane słoiki przemieszczają się w jednym rzędzie.

Głowica jest w stanie zaaplikować etykiety na przedniej ścianie tacek z wydajnością 40 tacek na minutę. Klient może wybrać, czy aplikować wcześniej zadrukowane etykiety czy drukować i aplikować w tym samym momencie z możliwością zmiany danych takich jak kody kreskowe, opisy itp. co etykietę.

System wykorzystuję głowicę etykietującą ALritma M wraz z drukarką SATO (ST50). System pozwala klientowi ominąć SATO, gdy wykorzystywane są wcześniej zadrukowane etykiety. Maszyna dostarczona jest z AC04, ramieniem obrotowym do aplikacji na przednią część produktu.

Dla tego projektu krótka i lekka wersja AC04 służy do osiągnięcia wysokich wydajności etykietowania tac z mniejszymi odległościami między nimi.

Więcej »

Etykietowanie pustych kubków


Przedstawiona maszyna to system ALline zaprojektowany do aplikacji przedniej oraz tylnej etykiety na plastikowy kubek wykorzystany w przemyśle spożywczym przy produkcji gotowych dań. System odbiera puste kubki umieszczone na transporterze do góry nogami jeden za drugim i rozdziela je za pomocą pasów separujących. Pojedyncza głowica etykietująca ALritma aplikuje dwie etykiety z roli, na której naprzemiennie znajdują się przednie i tylne etykiety.  

System został zaprojektowany do pracy z wydajnością 30 kubków na minutę.

System oparty jest na ALline C wyposazony w 3 rolowy system aplikujący MR16. W tym projekcie MR16 został dostarczony z zestawem narożnych wałków, wykorzystanych do obracania kubków na najbardziej sztywnej powierzchni, przy ujściu kubka. Podczas gdy produkt obraca się, głowica etykietująca aplikuję dwie osobne etykiety stosując dwa różne opóźnienia, przy użyciu jednego sygnału startu.

Ostrze etykietujące zostało dostarczone ze specjalną płytą z dodmuchem powietrza dla łatwiejszej aplikacji typowej etykiety w kształcie banana na stożkowe produkty.

Więcej »

Etykietowanie pustych toreb


Przedstawiona maszyna to zestaw drukująco - aplikujący etykiety na pustych torbach papierowych. System pracuje nad transporterem zainstalowanym w kształcie pierścienia, co pozwala klientowi samodzielnie szybko zmienić wielkość worka.

Główną cechą systemu jest jego szybkość. Urządzenie może drukować i aplikować duże etykiety (do 210 mm) w czasie rzeczywistym na ponad 30 worków na minutę.

Alcode został wyposażony w nowy pas podciśnieniowy do aplikacji etykiet (AC36). To urządzenie działa w bardzo prostej logice. Za każdym razem, gdy czujnik widzi produkt, drukarka natychmiast zaczyna drukować jedną etykietę, która na wyjściu z drukarki jest podawana na taśmę próżniową a następnie przekazywana na produkt.

To sterowanie pozwala uzyskać wysoką wydajność.

Więcej »

Etykietowanie blach


Przedstawiona maszyna to system drukująco - aplikujący etykiety na blachy. Głowica etykietująca zamontowana na osiach układu kartezjańskiego porusza się w specjalnie zaprogramowanych ruchach i w odpowiednich pozycjach umieszcza wcześniej zadrukowaną etykietę na fragmentach blachy, które będą w kolejnym etapie cięte na fragmenty

System wykorzystuje urządzenie ALcode LT, które dobrze nadaje się do mocowania na obrabiarkach ze względu na jej lekkość oraz niewielkie wymiary. Aplikacja etykiety odbywa się z wykorzystaniem aplikatora kontaktowego AC03. Dane do druku na każdą etykietę przesyłane są bezpośrednio z komputera, który przypisuje określony kod dla każdej partii.

Więcej »

Etykietowanie palet


Przedstawiona maszyna to system do etykietowania palet etykietami formatu A5. Każda nadjeżdżająca paleta wysyła pytanie do nadrzędnego systemu o wygenerowanie informacji na etykietę. Maszyna odpowiada i drukuję etykietę z danymi i standardowymi kodami kreskowymi  EAN128. Następnie aplikuje je na trzech bokach każdej palety, a system weryfikacji sprawdza poprawność i czytelność kodów kreskowych.

 

Opisany system oparty jest na ALcode P i zintegrowany z drukarką termo transferową SATO M8465 Se. Aplikacja etykiet wykonywana jest przez AC12 i AC14, który aplikuje 3 etykiety. Każda paleta jest zatrzymywana przed etykieciarką i przednia oraz boczna etykieta zostaje zaaplikowana. Następnie paleta przemieszczana jest do 2 pozycji, gdzie aplikowana jest  trzecia etykieta.

 

Ramię aplikujące zawiera urządzenie do dodatkowego nadmuchu (AC16), które pomaga w lepszej przyczepności etykiet, gdy paleta ma nierówny kształt. Skaner kodów kreskowych (CS09), zamontowany na ramieniu aplikującym sprawdza, czy etykieta została zaaplikowana na palecie oraz czy kod kreskowy jest czytelny. Jeśli skaner nie odczyta etykiety, maszyna automatycznie powtórzy cykl drukowania i aplikacji.

Więcej »

Laminacja etykiet


Przedstawiona maszyna to niestandardowy system zbudowany dla europejskiej spółki z branży automotive. Maszyna przeznaczona jest do aplikacji czystej ochronnej wielowarstwowej etykiety na etykietę z zadrukowanym numerem seryjnym/kodem kreskowym. Etykieta powinna być obojętna na olej, smar oraz farbę, a warstwę etykiety ochronnej można usunąć pozostawiając zawartość etykiety ponownie czytelną.

 

System ten jest półautomatyczny i zawiera stół roboczy z biurkową drukarką SATO CL 408, która zapewnia drukowanie etykiet danymi z bazy danych klienta (numer seryjny, kod kreskowy, itp.) Etykieta drukowana jest przez jednostkę SATO i pozycjonowana na płycie przesuwnej. Głowica etykietująca ALstep S wyposażona jest w aplikator AC03, który aplikuje wielowarstwowe etykiety ochronne na wierzch drukowanych etykiet, w celu ochrony podczas produkcji.

System został zaprojektowany do pracy bez stałej obecności operatora z wydajnością na poziomie 20 etykiet na minutę. Etykiety dla tego specyficznego zastosowania mogą być aplikowane na produkt ręcznie.

Więcej »

Etykietowanie dżemów


Przedstawiona maszyna służy do etykietowania cylindrycznych szklanych słoików trzema etykietami: przednią, tylną oraz górną zawierająca etykietę plombującą z wydajnością 80 sztuk na minutę . System oparty jest na ALline E i zawiera 3 głowice etykietujące ALritma. Został zaprojektowany dla producentów dżemów owocowych i może aplikować etykiety na różne rozmiary słoików. Dzięki możliwości przechowywania formatów etykietowania, zmiany polegające na przezbrojeniu maszyny pod inny rozmiar słoika mogą być dokonywane szybko i w prosty sposób za pomocą panelu dotykowego.

 

Podczas procesu etykietowania, pierwsza aplikowana jest etykieta na wieczko zawierająca plombę, która jest zaginana i przyklejana do pojemnika za pomocą obrotowego adaptera AS06. Druga aplikowana jest etykieta tylna, a następnie słoik wchodzi do urządzenia orientującego MC14. Urządzenie to używa dwóch niezależnie napędzanych pasów do obracania słoika, w celu prawidłowego zorientowania słoika do aplikacji etykiety przedniej. Przednia etykieta aplikowana jest na plombie, a obrotowe pasy dociskowe MR12 dokańczają proces etykietowania.

Więcej »

Etykietowanie małych fiolek


Przedstawiona maszyna przeznaczona jest do aplikacji przeźroczystych etykiet na małe szklane fiolki. Etykieciarka ta została zaprojektowana dla wiodącej europejskiej firmy farmaceutycznej i swoją wyjątkowość zawdzięcza zdolności transportowania i etykietowania tak małych produktów – średnica 8 mm.

 

System oparty jest na modelu ALine C-H, z poziomym rolkowym transporterem LN25. Ze względu na małą średnicę produktu, transporter został zaprojektowany ze specjalnymi, przecinającymi się rolkami, sterowanymi przez bardzo dokładny serwonapęd (LN27).

Proces etykietowania zostaje zakończony, gdy produkt jest zatrzymany; napędzany gumowany wałek, zamontowany  na zsynchronizowanej osi pionowej, obraca produkt w momencie podania etykiety, przez głowicę etykietującą ALritma S. Maszyna jest w stanie pracować z wydajnością 30 produktów na minutę.

Więcej »

Etykietowanie kwadratowych pojemników


Przedstawiona maszyna to kompletny system do aplikacji etykiet na  kwadratowe pojemniki wyrobów chemicznych (próbki kolorów). To, co sprawia, że linia ta jest szczególna, to możliwość aplikacji etykieta na całym obwodzie butelki oraz w tym samym czasie zagięcie górnej jej części w celu uzyskania plombowego zamknięcia.

 

System ten oparty jest na modelu ALline C z głowicą etykietującą ALritma. Maszyna po separacji i wyrównaniu produktów dostarcza etykietę na przednią i boczną ścianę pojemnika, następnie przechodzi przez urządzenie AS12, które działa jako drzwi wahadłowe, dociskając etykietę do pojemnika. Następnie produkt jest transportowany do obrotowej szczotki (AS06), dzięki której możliwe jest zagięcie części plombowej, oraz do sekcji obrotowej, która dokańcza pracę doklejając ostatnią część etykiety.

Więcej »

Etykietowanie pojemników z produktami chemicznymi


Przedstawione urządzenie służy do etykietowania pojemników z tworzyw sztucznych zawierających produkty chemiczne. Możliwość zastosowania dwóch „rombowych” etykiet na przedniej części opakowania sprawia, że system ten jest specyficzny.

 

System oparty jest na modelu ALline E składający się z czterech głowic etykietujących ALritma. Pierwsze dwie głowice aplikują etykiety na bocznych ścianach, zaś kolejne dwie etykietują przednią ścianę pojemnika.

 

Te dwie ostatnie to specjalny system aplikacji obrotowego ramienia (AC04), który został dostosowany do głowic podających kwadratowe etykiety. Po obróceniu ramienia o 45 stopni możliwa jest ich aplikacja jako etykiet „rombowych”, zgodnie z zaleceniami dla symboli ostrzegawczych stosowanych w przemyśle chemicznym.


Więcej »

Etykietowanie kartonów z owocami i warzywami jednocześnie na dwóch liniach


Przedstawiona maszyna to system drukująco-etykietujący pudełka z owocami lub warzywami w czasie rzeczywistym. Urządzenie zostało zaprojektowane do drukowania etykiet ze zmiennymi danymi i aplikacji ich na front pudełek. Istniejący przenośnik został skonfigurowany aby zatrzymywać pudełka umieszczone obok siebie w miejscu etykietowania.

 

System oparty jest na maszynie ALcode z drukarką typu Sato S. Urządzenie zostało zaprojektowane z obrotowym ramieniem aplikującym (AC04), zintegrowanym z drugą osią do poziomego przesunięcia pada.

 

W tym położeniu maszyna posiada możliwość aplikacji 2 etykiet na dwóch umieszczonych obok siebie pudełek: ramie wraz z padem aplikuje pierwszą etykietę, wraca do pozycji wyjściowej aby pobrać drugą  i zaplikować ją.

 

Maszyny ALcode utrzymywane są w pozycji dzięki solidnej mostowej strukturze: w każdej strukturze są zamontowane dwie jednostki ALcode, zdolne do zarządzania w sumie 4 pudełkami. Czas cyklu dla każdej maszyny wynosi około 5 sekund dla 2 etykiet, więc około 24 pudełek/min.

Więcej »

Etykietowanie butelek z olejem silnikowym - przednie i tylne z kontrolą etykiety


Przedstawiona maszyna to kompletny system do etykietowania kwadratowych, plastikowych butelek z olejem silnikowym. System oparty jest na modelu ALline E, w którym produkt jest rozdzielany, wyrównywany i etykietowany z przodu i z tyłu. Na końcu cyklu, system kontroluję obecność etykiety i zapewnia automatyczny odrzut niezaetykietowanych produktów.

 

Ponieważ wydajność jest dość wysoka (8500 butelek 1l/h) maszyna została skonfigurowana z dwóch głowic ALritma X (RX20) z 400 mm średnicą jednostki odwoju w celu zmniejszenia czasu przestoju z powodu zmian rol etykiet.

 

Kolejne interesujące rozwiązanie zastosowane w tej maszynie to system odrzucania: gdy czujnik  wykryje brakującą etykietę na produkcie, system ten odrzuca produkt na boczny transporter. W ten sposób odrzucone produkty zostają gromadzone w pozycji pionowej, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia butelki oraz wycieku oleju.

Więcej »

Etykietowanie opakowań CD/DVD


Przedstawiona maszyna to system  drukująco - etykietujący  opakowania płyt CD/DVD w czasie rzeczywistym. System ten został zaprojektowany do drukowania i etykietowania etykiety cenowej, z różną zawartością dla każdego produktu. Dane do druku są przesyłane przez system komputerowy, który identyfikuje każdy produkt za pomocą skanera, następnie wywołuje dane z bazy danych zarządzanej przez klienta i przekazuje je do drukarki.

 

System oparty jest na głowicy ALcode z panelem dotykowym CD12. Zainstalowana drukarka Sato S8408 otrzymuje dane za pomocą portu Ethernetowego i zapewnia drukowanie etykiet. Urządzenie aplikujące AC07 pozwala maszynie na nadmuch etykiet na produkty o różnych wysokościach, utrzymując wysoką dokładność, nawet przy dużych prędkościach. Maszyna może pracować z wydajnością do 80 produktów/min.

Więcej »

Etykietowanie butelek piwa


Przedstawiony system to kompletny system do aplikacji etykiet na tradycyjnych szklanych butelkach piwa. Został on zaprojektowany do aplikacji etykiety obwodowej oraz kołnierzyka (z drukowaniem numeru partii oraz daty przydatności) z wydajnością 3000 butelek/godzinę.

 

System oparty jest na ALline C z dwiema głowicami etykietującymi ALstep. Obie etykiety aplikowane są w początkowej fazie jako flagi, pierwsza etykieta obwodowa, następnie szyjkowa. Górny pas dociskowy zsynchronizowany jest z prędkością transportera (MC15), dociska butelki w tej fazie aby zapewnić maksymalną dokładność. Gdy produkt opuszcza górny pas dociskowy, system obrotowy (MR12) wraz ze szczotkami (MR22) zapewniają docisk etykiety na całym obwodzie oraz stożkowej szyjce dzięki czemu w końcowym efekcie obie etykiety są poprawnie wórównane względem siebie. Głowica do aplikacji etykiety obwodowej wyposażona jest w drukarkę SATO LT408 do drukowania zmiennych danych.

Więcej »

Etykietowanie pojemników z kremem górną i dolną etykietą


Przedstawiony system został zaprojektowany do etykietowania górnego i dolnego bez przestojów pojemników z kremem. Prędkość etykietowania wynosi 100 produktów/min.

 

Urządzenie oparte jest na BT70, podwójny system pasów, napędzanych przez serwomotory. Dwie pary głowic ALritma zainstalowane są nad i pod transporterem i sterowane są przez sterownik CS07, który automatycznie przełącza jedną głowicę na drugą, gdy rolka etykiet zbliża się do końca, bez jakichkolwiek przestojów maszyny.

 

Aby umożliwić operatorowi zmianę etykiet bez zatrzymywania transportera, głowicę zawierają ruchome ostrze.

Więcej »

Etykietowanie kartoników dla przemysłu kosmetycznego


Przedstawiony system  przeznaczony jest do etykietowania kartoników dla przemysłu kosmetycznego. Zaetykietowane kartoniki stają się częścią pakietu zawierającego zestaw do makijażu (szminka, tusz do rzęs itp.). Maszyna aplikuje trzy etykiety: jedną z kodem kreskowym (drukowany w linii) na części spodniej, jedną kolorową na górnej części oraz etykietę naruszenia z anteną.

Cały system obsługiwany jest przez jednego operatora, który umieszcza produkty w magazynku i pobiera gotowe na końcu urządzenia.

 

System zawiera podajnik kartoników z pochylonym magazynkiem. Podajnik ten umieszcza produkty na specjalnie zaprojektowanym do tego typu produktów  transporterze, gdzie 3 głowice etykietujące ALritma zapewniają drukowanie i aplikację etykiet.

 

Gdy produkt zostanie zaaplikowany, przechodzi przez system kontroli, gdzie skaner i kamera sterowane przez nasz system CS03 odrzucają produkty z brakującymi etykietami. Na samym końcu znajduję się transporter ustawiony pod kątem 90 stopni, skąd gotowe produkty mogą być łatwo odbierane.

Więcej »

Etykietowanie woreczków z owocami


Maszyna przedstawiona poniżej przeznaczona jest dla przemysłu spożywczego do etykietowania woreczków z suchymi owocami. Woreczki foliowe wykonane są przez maszynę napełniającą i zamykającą, natomiast etykietowanie odbywa się za pomocą głowicy ALritma wraz z systemem „nabijającym” etykietę na woreczek bezpośrednio na tej maszynie.

 

Model głowicy użyty w tym urządzeniu to ALristma S wraz z aplikatorem AC02 zamontowanym na końcu przedłużonego ramienia znajdującego się z przodu maszyny pakującej.

 

Głowica etykietująca jest połączona z maszyną pakującą, z którą wymieniają sygnały startu oraz  alarmu w przypadku niskiego poziomu etykiet. Wspornik głowicy umożliwia regulację położenia etykiety na woreczku, lub dostosowanie do różnych wymiarów worka.

Więcej »

Zadruk, znakowanie i kontrola butelek farmaceutycznych


Maszyna jest przeznaczona do etykietowania prostokątnych plastikowych butelek dla przemysłu farmaceutycznego. System drukuje etykiety o zmiennych danych, sprawdza, czy są czytelne i poprawne a następnie aplikuje je na bocznej stronie butelki w momencie gdy jest zatrzymana.

 

Urządzenie jest oparte na systemie BT10. Aplikacji dokonuje głowica ALritma z aplikatorem typu tamp AC03 i zestawem drukującym do zadruku etykiet zmiennymi danymi. System uzupełnia skaner, który może sprawdzić zgodność wydruku i zapewnić odrzucenie etykiety (zanim zostanie zaaplikowana na produkcie) oraz jednostka sterująca obecność etykiety, która odrzuca produkty bez etykiet.

Więcej »

ALcode do etykietowania kartonów z owocami


Prezentowany system ALcode służy do druku i aplikacji etykiet w czasie rzeczywistym na bok kartonu ze świeżymi owocami. Dzięki temu możliwa jest identyfikacja oraz śledzenie każdego kartonu za pomocą danych dotyczących produktu, daty produkcji itp. Urządzenie umieszczone jest w obszarze pakowania.

 

Jeden z największych dostawców owoców chciał zwiększyć wydajność produkcji do 25 szt./min. (uwzględniając transmisję danych) za pomocą urządzenia, które będzie pasować do ograniczonego obszaru.

 

Urządzenie ALcode z aplikatorem AC02 było idealnym rozwiązaniem do tej aplikacji, natomiast zwarta konstrukcja pozwoliła stworzyć urządzenie i szafę ochronną, pasującą do ograniczonej przestrzeni.

Więcej »

Aplikacja etykiet "U" na plastikowe pojemniki z jedzeniem


System etykietujący plastikowe pojemniki, zawierające świeże jedzenie. System umożliwia aplikację etykiety na górną część pojemnika i zagięcie jej po obu stronach, zapewniając estetyczny wygląd i zabezpieczenie pojemnika. Wydajność systemu wynosi 120 pojemników na minutę.

Urządzenie jest oparte na systemie ALline, z głowicą ALritma L do etykietowania górnego oraz drugą głowicą ALrtima S  wykorzystywaną do aplikowania etykiet promocyjnych, umieszczanych na etykietach głównych, przed ich aplikacją. Systemem zaginającym w tym urządzeniu są obrotowe łopatki Altech (AS06).

Więcej »

Aplikacja i zadruk etykiet na etykiety książeczkowe


System ten został zaprojektowany dla amerykańskiej firmy działającej w obszarze biotechnologii rolnej. Urządzenie zadrukowuje i nakleja pojedyncze etykiety na etykiety książeczkowe. Te ostatnie są następnie aplikowane na torebki z nasionami.

 

System jest wyposażony w napędzane układy odwijania i nawijania roli oraz drukarkę ALcode TS, z aplikatorem AC01. Zadruk danych odbywa się w czasie rzeczywistym.

Więcej »

Maszyna nakładająca 4 etykiety na 4 stronach produktu


Prezentowany system ALline został skonstruowany dla potrzeb przemysłu farmaceutycznego. Umożliwia etykietowanie prostokątnych pojemników o pojemnościach 5-20l, z czterech stron, z wydajnością do 15 szt/min. System jest wyposażony w transporter ze stali nierdzewnej, z elementem odwracającym przechodzące pojemniki.

Więcej »

ALcode P LL - etykietowanie palet w technologii linerless


Połączenie dwóch sprawdzonych rozwiązań: ALcode P - standardowej maszyny "print and apply" oraz modułu zdolnego do obsługi etykiet typu linerless zaowocowało powstaniem doskonałego systemu do wielostronnego etykietowania palet.

 

Instalacja zestawu wykonana w zakładzie dużego producenta napojów, gdzie etykiety logistyczne A5 GS1 są aplikowane na dwie lub trzy strony palety, pokazała istotną przewagę nowego rozwiązania nad tradycyjnym.

 

Więcej »