Etykietowanie kartonów z owocami i warzywami jednocześnie na dwóch liniach

Przedstawiona maszyna to system drukująco-etykietujący pudełka z owocami lub warzywami w czasie rzeczywistym. Urządzenie zostało zaprojektowane do drukowania etykiet ze zmiennymi danymi i aplikacji ich na front pudełek. Istniejący przenośnik został skonfigurowany aby zatrzymywać pudełka umieszczone obok siebie w miejscu etykietowania.

 

System oparty jest na maszynie ALcode z drukarką typu Sato S. Urządzenie zostało zaprojektowane z obrotowym ramieniem aplikującym (AC04), zintegrowanym z drugą osią do poziomego przesunięcia pada.

 

W tym położeniu maszyna posiada możliwość aplikacji 2 etykiet na dwóch umieszczonych obok siebie pudełek: ramie wraz z padem aplikuje pierwszą etykietę, wraca do pozycji wyjściowej aby pobrać drugą  i zaplikować ją.

 

Maszyny ALcode utrzymywane są w pozycji dzięki solidnej mostowej strukturze: w każdej strukturze są zamontowane dwie jednostki ALcode, zdolne do zarządzania w sumie 4 pudełkami. Czas cyklu dla każdej maszyny wynosi około 5 sekund dla 2 etykiet, więc około 24 pudełek/min.


WIDEO