Etykietowanie palet

Przedstawiona maszyna to system do etykietowania palet etykietami formatu A5. Każda nadjeżdżająca paleta wysyła pytanie do nadrzędnego systemu o wygenerowanie informacji na etykietę. Maszyna odpowiada i drukuję etykietę z danymi i standardowymi kodami kreskowymi  EAN128. Następnie aplikuje je na trzech bokach każdej palety, a system weryfikacji sprawdza poprawność i czytelność kodów kreskowych.

 

Opisany system oparty jest na ALcode P i zintegrowany z drukarką termo transferową SATO M8465 Se. Aplikacja etykiet wykonywana jest przez AC12 i AC14, który aplikuje 3 etykiety. Każda paleta jest zatrzymywana przed etykieciarką i przednia oraz boczna etykieta zostaje zaaplikowana. Następnie paleta przemieszczana jest do 2 pozycji, gdzie aplikowana jest  trzecia etykieta.

 

Ramię aplikujące zawiera urządzenie do dodatkowego nadmuchu (AC16), które pomaga w lepszej przyczepności etykiet, gdy paleta ma nierówny kształt. Skaner kodów kreskowych (CS09), zamontowany na ramieniu aplikującym sprawdza, czy etykieta została zaaplikowana na palecie oraz czy kod kreskowy jest czytelny. Jeśli skaner nie odczyta etykiety, maszyna automatycznie powtórzy cykl drukowania i aplikacji.


WIDEO