Automatyczny aplikator etykiet ALstep

Urządzenie ALstep to niewielki aplikator samoprzylepnych etykiet, dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, który może zostać łatwo zintegrowany z istniejącą linią pakującą.

Głowica pozwala na aplikację etykiety z zachowaniem tolerancji w zakresie +/- 1 mm. Etykieciarka zbudowana jest modułowo; na życzenie klienta istnieje możliwość doposażenia jej w szereg elementów opcjonalnych, pozwalających zaspokoić nawet najbardziej skomplikowane wymagania w zakresie aplikacji etykiety.

 

Urządzenie jest dostępne w dwóch rozmiarach – S i M dla etykiet o szerokości odpowiednio 100 i 200 mm. Maksymalna prędkość aplikacji etykiety to 30 m/min (20 m/min przy maszynie o wielkości M).

 

Uchwyt roli etykiet pozwala na korzystanie z roli o średnicy do 300 mm, co w znacznym stopniu zmniejsza częstotliwość wymiany roli etykiet.

Pracę urządzenia kontroluje wydzielony sterownik z układem wentylacyjnym, przygotowany do pracy nawet w najcięższym środowisku przemysłowym.

Parametry etykietowania zmieniane są przy pomocy klawiszy funkcyjnych umieszczonych na frontowym panelu sterownika. Zapisane parametry są przywoływane po każdorazowym uruchomieniu maszyny.

 

Sterownik urządzenia ALstep posiada następujące funkcje:

 

Producent przygotował również okrojoną wersję aplikatora - model E (ekonomiczny), pozwalający na naklejanie etykiet o szerokości do 100 mm z maksymalną prędkością do 15 m/min.

Urządzenie to stosowane jest w prostych instalacjach, gdzie kluczową rolę odgrywa niska cena.

Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń, model E jest również napędzany silnikiem krokowym; układ sterowania pozwala na regulację najbardziej podstawowych parametrów (prędkość podawania etykiet i wysunięcie etykiety z ostrza). Dodatkowo, urządzenie sygnalizuje koniec roli etykiet lub zerwanie wstęgi.


WIDEO


GALERIA