Projekt Perfetti - etykietowanie opakowań o niestandardowych kształtach


Grupa Perfetti to producent całej gamy gum do żucia (jej marki to między innymi: Vivident, Happydent, Vigorsol, Daygum) oraz słodyczy (jak choćby Alpenliebe, Fruittella i Mentos).

 

Nie trzeba dodawać, że do promocji każdego z tych produktów wykorzystywane są odpowiednie narzędzia marketingowe, w tym reklamy, sposób komunikacji z potencjalnym użytkownikiem czy wreszcie opakowania. To ostatnie zagadnienie stanowiło szczególne wyzwanie dla firmy Altech, która była odpowiedzialna za wdrożenie rozwiązań etykietowania poszczególnych produktów.

 

Więcej »

Projekt MTS - druk i etykietowanie opakowań zbiorczych


Grupa MTS to międzynarodowa firma produkująca urządzenia podgrzewania wody. Zakłady znajdujące się na terenie Włoch, jak również fabryki poza ich granicami korzystają z urządzeń Altech - głównie z serii ALcode.

Są one wykorzystywane do aplikacji zadrukowywanych etykiet w czasie rzeczywistym na produkty przesuwające się po transporterze oraz na pakiety nieruchome.

Aplikacja etykiety na produkt odbywa się poprzez przegubowe ramię, zapewniające dokładne doklejenie etykiety do powierzchni opakowania.

W przypadku większości instalacji, system drukująco-etykietujący jest połączony z linią produkcyjną; drukarka jest sterowana poprzez program zainstalowany w przemysłowym komputerze. Dodatkowo, całość urządzeń jest zamontowana na kolumnie wyposażonej w silniki sterujące wysokością i zasięgiem aplikacji.

 

Więcej »

Projekt Borgonovo - druk i etykietowanie pojedynczych produktów w technologii linerless


Firma Borgonovo Glasswork powstała w 1950 roku. Dzięki dwóm wielkim piecom i nowym liniom produkcyjnym w chwili obecnej zakład produkuje około 500 różnych kształtów szkła, wytwarzanych z materiału powstałego z fuzji krzemionkowego piasku z dodatkiem topnika, wybielaczy oraz udoskonalaczy.

 

Szkło użyte w procesie produkcji jest typu ekstra białego (bezołowiowe); produkty są formowane w trakcie procesów prasowania, wydmuchiwania i wirowania.

 

Więcej »

Projekt Colussi Group - druk i etykietowanie opakowań zbiorczych w technologii linerless


Colussi Group to drugi największy producent makaronu we Włoszech (wiodący w kategorii makaronu z mąki pełnoziarnistej). Poza tym firma produkuje również różnego rodzaju ciastka, ryż oraz szeroką gamę toskańskich specjałów.

 

Grupa siedmiu zakładów produkcyjnych wytwarza ponad 300.000 ton gotowych wyrobów w ciągu roku, rozprowadzanych we Włoszech i eksportowanych do 60 krajów na całym świecie. Obroty całej firmy wynoszą ponad 500 milionów euro, a praca 1400 ludzi daje prawie 2 miliony roboczogodzin rocznie.

 

Więcej »