Projekt Colussi Group - druk i etykietowanie opakowań zbiorczych w technologii linerless

Colussi Group to drugi największy producent makaronu we Włoszech (wiodący w kategorii makaronu z mąki pełnoziarnistej). Poza tym firma produkuje również różnego rodzaju ciastka, ryż oraz szeroką gamę toskańskich specjałów.

 

Grupa siedmiu zakładów produkcyjnych wytwarza ponad 300.000 ton gotowych wyrobów w ciągu roku, rozprowadzanych we Włoszech i eksportowanych do 60 krajów na całym świecie. Obroty całej firmy wynoszą ponad 500 milionów euro, a praca 1400 ludzi daje prawie 2 miliony roboczogodzin rocznie.

 

 

Położona w Lombardii fabryka Riso Flora-Gariboldi, stanowiąca jeden z zakładów grupy Colussi specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości ryżu. Firma zdecydowała się zainstalować dwie maszyny drukująco-etykietujące, wyprodukowane przez firmę Altech - model ALcodeLL - z przeznaczeniem do znakowania opakowań zbiorczych. Ponieważ instalacja zakończyła się sukcesem, zamówienie rozszerzono o kolejne 7 maszyn tego samego typu, które trafiły do innych zakładów grupy Colussi, z przeznaczeniem do znakowania opakowań zbiorczych i palet.

 

Przy wdrażaniu dwóch pierwszych urządzeń, kluczowymi wyznacznikami projektu były: