Projekt MTS - druk i etykietowanie opakowań zbiorczych

Grupa MTS to międzynarodowa firma produkująca urządzenia podgrzewania wody. Zakłady znajdujące się na terenie Włoch, jak również fabryki poza ich granicami korzystają z urządzeń Altech - głównie z serii ALcode.

Są one wykorzystywane do aplikacji zadrukowywanych etykiet w czasie rzeczywistym na produkty przesuwające się po transporterze oraz na pakiety nieruchome.

Aplikacja etykiety na produkt odbywa się poprzez przegubowe ramię, zapewniające dokładne doklejenie etykiety do powierzchni opakowania.

W przypadku większości instalacji, system drukująco-etykietujący jest połączony z linią produkcyjną; drukarka jest sterowana poprzez program zainstalowany w przemysłowym komputerze. Dodatkowo, całość urządzeń jest zamontowana na kolumnie wyposażonej w silniki sterujące wysokością i zasięgiem aplikacji.

 

 

Firma MTS ma włoskie korzenie. Założyła ją grupa pasjonatów inżynierii chcących pomóc ludziom, dostarczając im rozwiązania zaprojektowane dokładnie pod ich potrzeby. Przy wyposażaniu swoich zakładów, twórcy MTS kierują się tą samą filozofią - urządzenia muszą być całkowicie zintegrowane z linią produkcyjną w zakładzie. "Wybraliśmy urządzenia firmy Altech ze względu na ich wytrzymałość i osiągi wydajnościowe; nasze linie pracują na trzy zmiany i musimy być pewni, że narzędzia do realizacji stawianych przez nas zadań działają bez zarzutu" - mówią szefowie produkcji firmy - "Patrząc z perspektywy kilkumiesięcznej eksploatacji maszyn możemy potwierdzić, że urządzenia Altech w pełni spełniają nasze oczekiwania; jesteśmy również zadowoleni z poziomu obsługi posprzedażowej, świadczonej przez dostawcę."