Etykietowanie piwa

Przedstawiona maszyna to automatyczny system do aplikacji etykiet z dodatkowymi informacjami eksportowymi na uprzednio zaetykietowane butelki z piwem. Etykieciarki zostały wyprodukowane dla dobrze znanego browaru europejskiego. Urządzenia zostały zainstalowane na istniejącej linii pakującej, gdzie produkty podawane są ze stołów obrotowych.

System etykietujący zarządza przepływem produktów do stacji etykietowania i dokonuje orientacji każdej butelki w celu aplikacji etykiety obok wcześniej zaetykietowanych. Wydajność opisywanego systemu wynosi 50 butelek na minutę.

Zestaw oparty jest na ALline C wraz z MD15 podwójnymi pasami do separacji poduktów oraz MR16 – systemie 3-rolowym do aplikacji etykiet. Skaner do pracy z dużą prędkość, który odczytuje kody kreskowe, określa miejsce, w którym etykiety mają być umieszczone pomiędzy istniejącymi przednimi i tylnymi etykietami.
Solidnie wykonana mechanika i zoptymalizowane sterowanie systemu pozwala maszynie osiągnąć wysoką wydajność bez utraty dokładności znakowania


WIDEO