Ekonomiczne maszyny etykietujące serii ALbelt

Ekonomiczne maszyny etykietujące serii ALbelt to grupa prostych w konstrukcji i atrakcyjnych cenowo systemów, zbudowanych najczęściej w oparciu o jeden lub dwa aplikatory etykiet, projektowanych z myślą o realizacji prostych procesów etykietowania górnej, bocznej lub spodniej powierzchni produktów.

 

ALbelt C to system przeznaczony do obwodowego etykietowania produktów cylindrycznych, takich jak fiolki, butelki, słoiki itp. Jego uniwersalność sprawia, że jest przydatny zarówno w niewielkich, rozwijających się firmach, jak i w dużych zakładach dążących do zautomatyzowania procesu etykietowania swoich produktów.

 

Wielofunkcyjna, segmentowa maszyna może pracować zarówno ze stałą, jak i zmienną (od niskiej do średniej) prędkością skorelowaną z prędkością linii produkcyjnej; dzięki temu zwiększanie wydajności produkcji nie powoduje konieczności zmiany urządzenia etykietującego.

 

 

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych modeli urządzeń z rodziny ALbelt jest model ALbelt C - „delikatniejsza” wersja wysokowydajnego systemu ALline C, służącego do etykietowania obwodowego.

 

Zasadą aplikacji obwodowej jest obrót opakowania w stacji, składającej się z pasa napędowego i gąbkowej tablicy oporowej – w trakcie rotacji naklejana jest na produkt etykieta.

 

System pozwala na bardzo precyzyjne położenie etykiety na większość opakowań, z prędkością/wydajnością ponad 50 szt./min.

 

Standardowy zakres średnic opakowań wynosi 10-160 mm, ale możliwe jest, na życzenie klienta, skonfigurowanie urządzenia do etykietowania produktów o większych średnicach.

 

Ponadto, możliwe jest etykietowanie opakowań lekko stożkowych lub, po wyłączeniu pasa napędowego, bocznego etykietowania opakowań kwadratowych (słoików, kartonów, tacek).

 

Wymiana pasa napędowego układu rotacji z gładkiego gumowego na gąbkowy, pozwala etykietować niektóre opakowania sześciokątne i kwadratowe w bezpośredniej rotacji lub metodą „chorągiewki” (etykieta jest naklejana na produkt a następnie wchodzi do stacji obrotowej).

 

Urządzenie ALbelt C może zostać doposażone w różnego typu moduły drukujące, m.in. w drukarkę termotransferową (głowica w wersji ALstep T) pozwalającą nanosić na etykiety informacje o składzie/zawartości opakowania, kod kreskowy, datę ważności czy znaki graficzne typu logo firmy.

 

Oprócz modelu ALbelt C możliwe jest również przygotowanie całej gamy maszyn niestandardowych, grupowanych jako ALbelt Special.


WIDEO


GALERIA