Aplikator plomb termokurczliwych ALsleeve

Urządzenia ALsleeve to seria automatycznych maszyn służących do aplikacji termokurczliwych ozdobnych pokryć opakowań (typu „sleeve”) oraz plomb nakrętek (ta technika służy do zabezpieczania opakowań przed niepowołanym otwarciem w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy spożywczym).

 


Podstawowe urządzenie, model ALsleeve T, to ekonomiczna maszyna do aplikacji plomb.

Praca maszyny jest kontrolowana poprzez sterownik PLC pozwalający na wprowadzanie żądanych parametrów pracy przy użyciu klawiatury i wyświetlacza (pozwala to operatorowi na łatwą i dokładną obsługę urządzenia).
Urządzenie ALsleeve T jest wyposażone w nóż odcinający segmenty rękawa i układ odwoju roli o średnicy do 400 mm. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna aplikacja plomb o długości w przedziale 20-150 mm (z płaskiego rękawa) na nakrętki o średnicy w przedziale 20-80 mm.

Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w moduł perforujący plombę - perforacja ułatwia otwieranie pojemnika.

Wydajność aplikacji do 80 szt./min., przy relatywnie niskiej cenie urządzenia, stanowi niewątpliwie o atrakcyjności systemu.

Maszyna może zostać również skonfigurowana do nakładania „rękawa” na całe opakowanie; wymaga to jednak zredukowania prędkości aplikacji (dlatego też stosowana jest głównie do dekoracji niezbyt wysokich produktów).

Dodatkowym elementem wyposażenia może być krzyżowy perforator, umożliwiający oddzielenie górnej części rękawa (plomby) od dolnej (dekoracyjnej).

Kompaktowa i modularna konstrukcja urządzenia ALsleeve pozwala na łatwe wstawienie go w istniejącą linię produkcyjną.

 

Podstawowe dane techniczne urządzenia ALsleeve: