Półautomatyczne urządzenie do etykietowania obwodowego ALmatic

Urządzenie ALmatic to półautomatyczny aplikator etykiet samoprzylepnych na produkty cylindryczne.

 

Opakowania są wkładane przez operatora do stacji rotacyjnej i ręczną dźwignią uruchamiany jest cykl rotacji produktu i aplikacji etykiety.

 

 

Prędkość naklejania - 12 m/min. - pozwala na osiągnięcie wydajności ok. 800-1000 szt./h, w zależności od długości etykiety i wielkości opakowania oraz manualnej sprawności operatora.

 

Maksymalna szerokość etykiety, która może być naklejana: 200 mm; zakres średnic etykietowanych produktów: od 25 mm do 110 mm (na życzenie klienta może zostać przygotowane urządzenie o innym zakresie obsługiwanych średnic produktów).

 

Przezbrojenie maszyny z jednego na drugi format opakowań polega na zmianie rozstawu rolek, na których leży produkt oraz przestawieniu rolki dociskowej, sterowanej ręczną dźwignią.

 

Rola etykiet o średnicy do 280 mm (z ramieniem reakcyjnym ustalającym prawidłowy naciąg taśmy etykiet), układ rolek prowadzących taśmę etykiet oraz nawijak papieru podkładowego (silikonu) zapewniają precyzyjne i powtarzalne naklejanie etykiet.

 

Urządzenie ALmatic może zostać opcjonalnie doposażone w czujnik etykiet foliowych/transparentnych oraz drukarkę hot-stamping, pozwalającą na nadrukowanie na etykiecie informacji produkcyjnych (numer partii, data wytworzenia, numer operatora itp.).