Urządzenie do etykietowania obwodowego ALwrap

Urządzenie ALwrap to prosty, niedrogi, półautomatyczny system do etykietowania opakowań okrągłych takich jak butelki, słoiki czy tuby (z wyłączeniem opakowań stożkowych).

 

Maszyna została skonstruowana na potrzeby zakładów oczekujących nie tysięcy a setek zaetykietowanych dziennie produktów, gdzie inne wysokowydajne systemy etykietujące, oferowane przez firmę Altech byłyby wykorzystywane znacznie poniżej swoich możliwości produkcyjnych.

 

Urządzenie ALwrap jest zarówno trwałe, jak i proste w obsłudze – operator układa opakowanie między dwiema rolkami, mechaniczny czujnik uruchamia silnik obracający rolki z ułożoną na nich butelką; równocześnie zostaje wysunięta etykieta, która okleja się wokół butelki.

 

Urządzenie zostało skonstruowane z myślą o etykietowaniu cylindrycznych opakowań, szklanych lub plastikowych, o średnicy min. 65 mm i max. 115 mm. Możliwa jest również modyfikacja, pozwalająca na zmianę zakresu średnic etykietowanych opakowań - szerokość aplikowanej etykiety może wynosić nawet 140 mm.

 

Przeciętny czas cyklu aplikacji (w zależności od średnicy opakowania) wynosi 2 sekundy.

 

Cechy charakterystyczne urządzenia ALwrap:

 

Opcje:

 

Do precyzyjnej aplikacji obwodowej na małych opakowaniach polecamy stołowe urządzenie ALmatic.